joi, iulie 14, 2011

SLI Vrancea a supravegheat desfasurarea ultimului examen de titularizare!

Cei trei vicepresedinti ai S.L.I Vrancea au supravegheat cum s-a desfasurat ultimul concurs de titularizare organizat de MECTS la nivel national. Domnii Bozbici Sorin, Ionescu Constantin si Selaru Aurel au fost prezenti in cele 3 locatii, in care aspirantii la o functie didactica au sustinut examenul. Concursul s-a desfasurat conform metodologiei in vigoare, fara sa fie semnalate nereguli.
Dupa cum se stie noua lege a educatiei prevede ca angajarile de personal didactic sa se faca la nivelul scolilor incepand de anul viitor! Promitem ca vom fi prezenti peste tot unde vor avea loc asemenea concursuri pentru a fi convinsi ca ele sunt organizate corect.

Biroul Operativ al SLI Vrancea

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

📢𝟐𝟓 𝐈𝐔𝐍𝐈𝐄 𝟐𝟎𝟐𝟔 – 𝐕𝐎𝐂𝐄𝐀 𝐄𝐃𝐔𝐂𝐀𝐓̦𝐈𝐄𝐈 𝐀 𝐀𝐉𝐔𝐍𝐒 𝐈̂𝐍 𝐏𝐀𝐑𝐋𝐀𝐌𝐄𝐍𝐓!

Astăzi, inițiativa legislativă cetățenească pentru modificarea Legilor Educației A ajuns în Parlamentul României, susținută de peste 160...